Zabiegi kosmetyczne dla alergików

Zabiegi kosmetyczne dla alergików

Wiele osób zmaga się z problemami skórnymi. Niektóre podrażnienia mogą wywoływać alergeny znajdujące się w kosmetykach. Takie osoby jednak nie muszą rezygnować z zabiegów kosmetycznych, które są proponowane przez salony piękności. Wiele z nich może pomóc nam w poprawie skóry, muszą być jednak odpowiednio dobrane do naszej wrażliwej cery.

Od czego należy zacząć?

Powinniśmy wybrać taki salon, który specjalizuje się także w dermatologii. Na początek powinna zostać wykonana ocena naszej skóry przez doświadczonego specjalistę. Dobierze on zabiegi, które będą dla nas bezpieczne, a w razie jakichkolwiek reakcji alergicznych udzieli nam potrzebnej pomocy.

Jakie zabiegi?

Zabiegi kosmetyczne wykonywane na wrażliwej skórze powinny być oparte o hipoalergiczne kosmetyki. Najlepiej sprawdzą się nieinwazyjne, delikatne metody, które nie powodują dużych zmian naskórka. Powinny one nawilżać i odżywiać skórę, łagodzić zaczerwienienia i podrażnienia. Najlepiej sprawdzają się zabiegi, podczas których preparaty są wprowadzane za pomocą ultradźwięków i jonoforezy. Nie poleca się peelingów gruboziarnistych i chemicznych, mocno podrażniających skórę. Wskazane są delikatne peelingi enzymatyczne. Jeśli chodzi o pielęgnację ciała to świetnym zabiegiem dla alergików jest depilacja za pomocą pasty cukrowej. Ta substancja wykonana jest z cukru, wody i soku z cytryny, więc z samych naturalnych składników. Idealnie sprawdza się przy skórze alergicznej.

Alergicy nie powinni stronić od salonów kosmetycznych, w obawie, że zabiegi pogorszą ich stan skóry. Jeżeli są odpowiednio dobrane to znacznie poprawią jej kondycję, zniwelują podrażnienia i zapewnią nam piękny wygląd.

Źródło: http://ladytime.pl

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org