Leczenie Zapalenia Nagłosni  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Leczenie Zapalenia Nagłosni Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Zapalenie nagłośniPublished 28 kwietnia 2013 By redaktor

Zapalenie nagłośni często dotyka dzieci pomiędzy 2 a 6 rokiem życia.

Nieleczone zapalenie nagłośni może doprowadzić do śmierci chorego. W dodatku jest bardzo rzadką i gwałtownie się rozwijającą chorobą. Dlatego tak ważne jest jej szybkie rozpoznanie i leczenie. Nagłośnia jest małą chrząstką, która pełni ogromną rolę w organizmie ludzkim. Jej zadaniem jest zamykanie wejścia do krtani podczas przełykania pokarmów i otwierania go podczas oddychania. Kiedy dojdzie do zakażenia nagłośni przez paciorkowce, pneumokoki lub haemophilus influenzae, dochodzi do stanu zapalnego i obrzęku.

Może się zdarzyć, ze chrząstka skutecznie zablokuje wlot powietrza do krtani i doprowadzi do bezdechu, a dalej do śmierci. Warto jeszcze dodać, ze najbardziej narażone na zachorowanie są dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Pierwsze objawy choroby pojawiają się najczęściej w nocy. Chory ma wysoką gorączkę i ból gardła. Pojawiają się problemy z oddychaniem, mową i chrypka. Mogą, ale nie muszą, choremu towarzyszyć dreszcze i sinica. Kiedy tylko widzimy, że chory ma takie objawy, natychmiast zawieźmy go do lekarza. Im dłużej zwlekamy, tym gorzej dla pacjenta.

Kiedy już dotrzemy do lekarza, zleci on badania, które potwierdzą diagnozę: laryngoskopię, morfologię krwi, rentgen szyi czy badanie wydzieliny pobranej z gardła. Pomogą one ustalić przyczynę choroby i czy doszło do obrzęku nagłośni. Bardzo ważne przy leczeniu są okłady na szyję. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Przyczynią się one zmniejszenia opuchlizny. Pomóc może również płukanie gardła oraz inhalacje. Jednak leczenie całkowite jest bardzo długotrwałe i prowadzone przez laryngologa. Może on zalecić pobyt w sanatorium oraz antybiotyki. Przede wszystkim należy się pozbyć przyczyny choroby.

Posted in Chrypa, Gardło, Krtań Tagged Chrypa, leczenie zapalenia nagłosni, obrzęk nagłośni, problemy z oddychaniem, zapalenie nagłośni

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org