Czy Mieszkańcy Skórzewa Poprą Mieszkańców Palędzia

Czy Mieszkańcy Skórzewa Poprą Mieszkańców Palędzia

Czy Mieszkańcy Skórzewa Poprą Mieszkańców Palędzia

Wydawać by się mogło że mieszkańcy Palędzia składając od paru lat protesty przesadzali z zagrożeniami jakie niosłoby połączenie Dopiewca z Palędziem. Teraz gdy w Głosie Wielkopolskim możemy przeczytać o tak wielkiej inwestycji (za 1mld złotych - artykuł z 14 września), ich obawy wydają się być słuszne. Budowa osiedla w Dopiewcu spowoduje totalny chaos komunikacyjny na drogach naszej gminy.

,,Pisząc w gazecie iż budowa ma ruszyć już na wiosnę, pytamy się którędy pójdą transporty materiałów budowlanych, Pisze się, że powstanie wiadukty np. w Dopiewcu (kiedy) jak powstaną to wtedy można mysleć o budowie, jedynym dobrym rozwiązaniem dla tak wielkiego osiedla w Dopiewcu jest powstanie drogi przez las do Bukowskiej (to nie jest Dolina Rospudy) lub też wzdłuż linii lasu w kierunku Więckowic. Zastenawiamy się czy w gminie jest jakiś ,,Układ'''' który od lat preferuje developera (w Dąbrówce teraz w Dopiewcu). Zwraacmy sie z apelem do mieszkańców gminy Dopiewo, a w szczególności Skórzewa, o poparcie naszego protestu, gdyż wprowadzenie tak dużej ilości aut (kilka tysięcy) które skierują się w stronę Skórzewa doprowadzi do strasznych korków.

Zwracamy się również z apelem do radnych z Pania Przewodnicząca na czele aby uważnie przyjżeli się temu wilkiemu problemowi w gminie, oraz o wstrzymanie tej wielkiej inwestycji dom momentu stworzenia dróg.'''' - tak wypowiadają się mieszkańcy Palędzia.

Osiedle w Dopiewcu chce budować firma Polnord - głównym jej udziałowcem jest Ryszard Krauze (ponad 55% akcji). 18 września 2007 prokuratura poinformowała, że Ryszard Krauze jest podejrzany o składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postanowienie o przedstawieniu zarzutów wydano 29 sierpnia.

Kursy akcji Polnordu na Warszawskiej Giełdzie nie mają się dobrze. Najwyższe notowanie osiągnęły 25 maja tego roku i kosztowały 320 zł za sztukę. Od tego momentu zaczęły spadać do około 140 zł za sztukę (notowanie z 14 września). Po ukazaniu się artykułu w Głosie cena natychmiast podskoczyła do 170 zł za sztukę.

Dlaczego właśnie 14 września pojawił się artykuł nie wiemy. Ale nieoficjalnie udało nam się ustalić, że inicjatorem powstania tego tekstu była bardzo wysoko postawiona osoba w Urzędzie Gminy Dopiewo.

Dopiewieckie osiedle ma być drugim po Warszawie, gdzie powstaje tego typu zabudowa. Flagowym produktem Polnordu ma być Osiedle Wilanów. Niezwykłość wilanowskiego centrum na papierze polegało na tym, że sklepy rozplanowano w kilku budynkach o przyzwoitej architekturze. Między nimi - deptaki. W górze latem nad głowami klientów rozciągać się miało niebo, słońce i inne gwiazdy, a zimą - nasuwany dach ze szkła. Pod spodem - wielki parking i żadnych samochodów na widoku. Marzenia.

Co będzie w zamian? Dużo więcej i jeszcze gęściej budowanej mieszkaniówki, bo na niej robi się teraz kokosy. Sklepiki pojawią się w parterach nowych bloków. Podobno mają też być jakieś delikatesy typu Piotr & Paweł czy Alma. Może wystarczy dla ponad 30 tysięcy nowych mieszkańców przyszłego Miasteczka Wilanów.

Na planach zagospodarowania przestrzennego Gminy Dopiewo przy feralnym osiedlu dziwnym trafem nikt nie zauważył, że jest to teren ograniczonej zabudowy związany z lotniskiem wojskowym w Krzesinach.

Osiedle w Dopiewcu ma mieć około 5 tysięcy mieszkań - czyli około 15 tys mieszkańców - i tutaj cytat z Głosu: ,,coraz częściej zamożne osoby z dużych miast wyprowadzają sie do mniejszych miejscowści, gdzie jest spokój'''' - stwierdza Prezes Polnordu. Winno być gdzie był spokój.

PP

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org